Get Adobe Flash player

نكات اساسي براي زيباتر شدن


ناخن هایی محکم داشته باشید

با خوردن پروتئین می توانید به ناخن هایتان استحکام بیشتری داده و آنها راتقویت کنید. پروتئین باعث ساختن کراتین (ماده ی تشکیل دهنده ی ناخن) میشود. سینه ی مرغ بدون پوست و استخوان، گوشت بوقلمون، ماهی تن و حبوبات همهدر این منظور به شما کمک می کنند.
موهایی براق داشته باشید

مواد غذایی که حاوی میزان زیادی ویتامین B هستند برای براقتر کردن موبسیار مفیدند. ویتامین B در تخم مرغ، شیر، سبزیجات، و گوشت مرغ یافت میشود. سیلیکا نیز در براق و سالم نگاه داشتن مو بسیار موثر است. پوست خیار،پیاز، جو خام و جوانه ی لوبیا منابع اصلی این ماده ی معدنی به شمار میروند.

خشکی پوستتان را از بین ببرید

ماهی به شما در این زمینه کمک زیادی می کند. ماهی (به خصوص ماهی های روغنداری مثل ماهی آزاد) حاوی اسید چرب امگا ۳ می باشد که به مرطوب کردن وتقویت پوست کمک می کند.

● چین و چروک پوستتان را برطرف کنید

ویتامین C سازنده ی کولاژن به راستی در برطرف کردن و از بین بردن چین وچروک موثر است. کیوی منبعی عالی از این ویتامین به حساب می آید چونتقریباً هر کیوی بیش از ۱۰۰ درصد از این ویتامین را در خود دارد.

ویتامین C اثرات بسیار مفیدی روی سلامتی دارد، که یکی از این تاثیرات کمک به ساختنکالوژن است. وقتی بدنتان میزان بیشتری از کالوژن در خود داشته باشد، پوستقابلیت ارتجاعی و کششی بیشتری پیدا کرده و چین و چروک راحت تر از بین میروند. منابع دیگر این ویتامین مرکبات، انبه، شهد عسل و پاپایه است.

آفتاب سوختگیتان را درمان کنید

اگر به خاطر زیاد زیر آفتاب ماندن پوستتان سوخته است، هلو و ذغال اختهبخورید. این میوه های خوشمزه حاوی میزان زیادی ویتامین E می باشند. اینویتامین به برطرف کردن قرمزی و ورم آفتاب سوختگی کمک می کند. همچنین باافزایش قابلیت کشسانی پوست، در از بین بردن چین و چروک نیز موثر است.

دندانهایتان را سفیدتر کنید

همه ی ما می دانیم که سودا، قهوه، چای و غذاهای شیرین باعث تغییر رنگ ولکه دار کردن دندانها می شوند. اما آیا می دانستید که سیب و کرفس به ازبین بردن این تغیر رنگ و سفیدتر کردن دندانها کمک می کنند؟


گود رفتگی و سیاهی زیر چشمتان را از بین ببرید

هیچ کس دوست ندارد که زیر چشمهایش گود رفته و سیاه شود. اما اگر به اینوضعیت دچار شده اید، از ویتامین C به همراه آهن استفاده کنید. این دو مادهبا یکدیگر موثرترین راه برای از بین بردن سیاهی و گودرفتگی زیر چشم هستند. از سینه ی مرغ بدون استخوان و پوست (منبعی عالی از آهن) به همراه فلفلسبز، زرد یا قرمز (منبع ویتامین C ) استفاده کنید

پوستتان را براق تر کنید

برای شاداب، مرطوب و سالم نگاه داشتن پوستتان آب بخورید. ممکن است تابهحال خیلی این را شنیده باشید، اما واقعاً صحت دارد. آب سموم را از بینبرده و باعث رطوبت دادن به پوستتان می شود.

از سرطان پوست پیشگیری کنید

گوجه فرنگی در این زمینه بسیار موثر است چون حاوی سه آنتی اکسیدان مهم ضدسرطان است: بتا کاروتین، ویتامین C و لیکوپن. گوجه فرنگی را به هر شکلیمیتوانید استفاده کنید: خام، پخته یا حتی به شکل سُس. اگر می خواهید جذبلیکوپن را در بدنتان بالا ببرید، گوجه فرنگی را در مقدار کمی روغن زیتون  بپزید.

 کسب درآمد اینترنتی آموزش ثبت نام و کسب درآمد اینترنتی مقالات و دانستنیهای مفید

اطلاعات مهم و ضروری

-- --
-- -- --

  کسب درآمد اینترنتی 

--

  کسب درآمد اینترنتی 

--
قالب میهن بلاگ تقویم جلالی

--

  برو توی این سایت تا پولدار شی! 

--

بازی آنلاین


--
 --

تعبیر خواب آنلاین

----------------------

  برای بدست آوردن شماره شبای خود کلیک کنید 

-----
----
-- --